Make your own free website on Tripod.com

 

MAZDA XEDOS 6 

Šį kartą papasakosime apie mažesnįjį šios serijos atstovą “Xedos 6”, kuris dažniau sutinkamas mūsų keliuose, nei jo “vyresnysis brolis” “Xedos 9”. Daugiausia į mūsų šalį atkeliauja automobilių su 2 litrų darbo tūrio V formos cilindrų 24 vožtuvų varikliais, aprūpintais kuro įpurškimo bei elektronine uždegimo sistemomis. Šis 140 AG galios agregatas leidžia “Xedos 6” nuo 0 iki 100 km/h įsibėgėti per 9,4 sekundės ir pasiekti didžiausią 214 km/h greitį. Šios klasės automobiliui tai gana neblogi dinaminiai rodikliai. Dar gaminama versija su 1,6 litro 107 AG varikliu.

Į “Xedos 6” montuojamos arba 5 laipsnių mechaninės, arba 4 laipsnių automatinės pavarų dėžės. Automobilis taip pat aprūpintas hidrauliniu vairo stiprintuvu, diskiniais visų ratų stabdžiais ir ABS. “Xedos 6”, kaip ir visų kitų “Mazda” modelių, varantieji ratai yra priekiniai. Todėl kelyje automobilis labai paklusnus ir prognozuojamas. Nors automobilis nėra mažas, juo stebėtinai lengva manevruoti siaurose miesto gatvėse ar parkuojant automobilį.

Šio automobilio salonas ir šiandien atrodo visiškai moderniai. Vien ko verta prietaisų skydelio forma! Sėdynės labai patogios, turi puikų šoninį prilaikymą, o vairuotojo sėdynė dar turi begalę reguliavimo galimybių. Salone yra viskas, kas būdinga liukso klasės automobiliui: veliūro sėdynių apdaila, oro kondicionierius, stoglangis, elektriniai stiklų pakėlikliai, saugos oro pagalvė vairuotojui, centrinis durelių užraktas, lauko temperatūros daviklis, vairo kolonėlės aukščio reguliavimas ir dar daug kitų komforto ir saugumo elementų.

Apskritai japoniškas “Mazda Xedos 6” automobilis yra gana patrauklus visais aspektais. Jis ne tik dailus, erdvus, komfortabilus ir greitas, tačiau ir pakankamai patikimas. Imponuoja ir kuro sąnaudos – 100 km kelio vidutiniškai šis automobilis sunaudoja 8 litrus benzino. Šį automobilį turėtų rinktis vidutines pajamas turintys žmonės, kurie nori turėti komfortišką liuksusinį automobilį, tačiau neįstengia nusipirkti didelio limuzino.